• All
  • Best Destinations

Vendet që duhet të vizitoni patjeter në Stamboll

Vendodhja strategjike e Stambollit, mes Europës dhe Azisë, e ka bërë të jetë një nga qytetet më të rëndësishëm të historisë. Lista e atraksioneve është shumë e gjatë, prandaj po veçojmë disa për ta bërë më të menaxhueshëm itinerarin tuaj. Shën Sofia – Ayasofya U ndërtua për të kryer shërbesa kishtare, u kthye në xhami [...]

7 gjërat më të mira për çifte në Dubai.

7 gjërat më të mira për çifte në Dubai Nga përvojat shumë të ndryshme që ofron Dubai, këtu janë disa nga gjërat që mund të bëni me partnerin tuaj në Dubai për të krijuar kujtime të pa harrueshme. 1. Udhëtim me balona Shëtitja me balona është një nga gjërat më romantike për të bërë në [...]

6 sekretet e Maldiveve

Maldivet janë një nga destinacionet më romantike në botë, por do t’ju falej nëse nuk e dini se mund të jetë gjithashtu një vend ku edhe aventurieri më i etur do të ishte në shtëpi. Maldivet janë të njohura për vendpushimet e tyre luksoze që ofrojnë ambiente intime, por janë gjithashtu shtëpia e pamjeve zhytjeje [...]