BOGE – PEJE 2 DITE €65

BOGE – PEJE 2 DITE €65

Jan 13 2021 By 
(0 votes)
BOGE - PEJE - RUGOVE - PRIZREN
  • ► Janar 9-10 , 16-17 , 23-24 , 30-31
  • ► Shkurt 6-7, 13-14 , 20-21, 27-28
  • ► Mars 6-7
  • - HOTEL DUKAGJINI 5* ( Peje , rreth 45 minuta Larg pistes )
  • ► Paketa me transport individual , - 15 euro/person.

PROGRAMI:

► Nisja nga Tirana në orën 07:00.

► Nisja nga Durrësi  në  orën 06:30.

► Nisja nga Elbasani në  orën 06:30.


► Dita e pare:

Vazhdimi i udhëtimit drejt pikës së doganes në Morinë me një ndalesë të shkurtër gjatë rrugës. Nisemi  per ne qytetin e Prizrenit . Vizite ne qender te Prizrenit dhe ne shetitoren buze lumit .Me pas ne drejtim te Pejes, për të vizituar Shpellën e Radacit dhe Ujëvarën e Drinit të Bardhë. Vazhdojme vizitat për në Grykën e Rugovës ku do të keni mundësinë të prekim natyrën mbresëlënëse (Sipas kohes kryerja e Zip Line opsionale). Pas vizitave do kemi kohë të lirë për të konsumuar edhe drekën . Mepas  kryejme akomodimin tek hotel Dukagjini 5*. Qëndrim i lirë për të shfrytëzuar sherbimet trajtuese te hotelit si pishina dimërore, jacuzzi, sauna dhe palestër. Opsionale shëtitje në qytetin e Pejës për të vizituar Pazarin e Vjetër, Mullirin e Haxhi Zekës, Parkun e Paqes, etj.

Darka në hotel dhe pas saj guida shoqëruese ju sugjeron disa vende me muzikë ku mund të kaloni mbrëmjen.

► Dita e dyte:

Pas mëngjesit në hotel nisemi  në drejtim te zones se Rugoves dhe fshatit turistik te Boges. Qendrim i lire per te shijuar kafen e mengjesit ne natyren e bardhe te Boges apo edhe per te shfrytezuar pisten e skive deri ne oret  e pasdites.  Me pas kthehemi per ne Tirane duke kryer ndalesa te shkurtra.  Mberritja ne Tirane dhe Durres ne mbremje .

Fundi i sherbimit tone .

Duhet te keni me vete :

Veshje Dimerore kundra bores,Kambale ose cizme kundra bores ,Doreza kundra bores ,Cante shpine, Shishe uji 1 Liter, rroba pambuku per nderres ,fruta te thata, cokollata.

Read 35 times

Çfarë thonë klientët tanë

Luna Travel në Facebook

Join Newsletter

By subscribing to our mailing list you will always be update with the latest news from.

Don't worry, we hate spam!

Na kontaktoni

  • Rruga Hoxha Tahsim,
    50 m siper Sheshit Avni Rrustemi
  • +355 693300300
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Etiketimet